Sklepy internetowe :: Katalog sklepów Prego.pl
Twoja wyszukiwarka


InPost wprowadził nową funkcjonalność w Paczkomatach

DrukujEmail

InPost
InPost – największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl – wprowadził opcję nadawania przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów 24/7.
Rozwiązanie, z którego można korzystać przez całą dobę 7 dni w tygodniu, istotnie usprawnia proces wysyłki, eliminując kluczowe bariery, takie jak: długie kolejki, ograniczony czas pracy placówek czy też duża odległość do punktu pocztowego. Usługa dostępna jest we wszystkich automatach na terenie całego kraju.
- Najnowsza funkcjonalność Paczkomatów 24/7 to przełomowe rozwiązanie w zakresie wysyłania paczek. Usługa gwarantuje szybkie i wygodne nadawanie przesyłek przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Jest też kolejnym krokiem InPost zmierzającym do doskonalenia rynku usług pocztowo-kurierskich w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nowa funkcja Paczkomatów 24/7 spotka się z dużym zainteresowaniem tych wszystkich, którzy oczekują optymalizacji procesów doręczania na rynku kurierskim – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.
Usługa nadawania paczek za pośrednictwem Paczkomatów 24/7, dostępna od 31 grudnia 2009 roku, odbywa się analogicznie do odbioru przesyłek. Nadawca loguje się do swojego konta w Managerze Paczek na stronie internetowej www.paczkomaty.pl, a następnie przygotowuje przesyłkę zgodnie z instrukcją, zaznaczając opcję „nadanie w paczkomacie”. Wysyłający wprowadza na ekranie paczkomatu otrzymany wcześniej kod nadania i skanuje lub wpisuje ręcznie numer paczki. Umożliwia mu to otwarcie skrytki i umieszczenie w niej przesyłki.
- Liczba indywidualnych konsumentów kupujących w sieci i wysyłających przesyłki dynamicznie rośnie. InPost wykorzystuje sytuację na rynku ugruntowując swoją pozycję jako strategicznego usługodawcy w sektorze e-commerce – dodał prezes zarządu Integer.pl.
Paczkomaty 24/7 to szybkie, profesjonalne i bezpieczne rozwiązanie będące ułatwieniem w nadawaniu i odbieraniu przesyłek. Prowadzone przez InPost statystyki efektywności doręczeń wskazują, że aż 98%1 paczek wysyłanych do paczkomatów można odebrać już dzień po nadaniu. Zainteresowanie usługą dynamicznie rośnie, a liczba użytkowników zmienia się z tygodnia na tydzień. Łącznie – po 3 miesiącach od komercyjnego startu usługi – już około 40 000 klientów korzysta z Paczkomatów 24/7.
W 2009 roku uruchomionych zostało 200 maszyn w 39 miastach Polski, a do końca lutego 2010 klienci firmy będą mogli korzystać już z 300 paczkomatów w 60 miastach kraju. W II kwartale 2010 InPost planuje świadczenie usługi kurierskiej za pośrednictwem 450 automatów, a docelowo – rozmieszczenie 800 maszyn w całej Polsce.
Informacja prasowa InPostSmartbin.pl Cookandlove.pl Higieniczny.pl