Sklepy internetowe :: Katalog sklepów Prego.pl
Twoja wyszukiwarka


VideoPrezentacje - sposób na większą sprzedaż w sklepie internetowym

DrukujEmail

Videotesty
Grudzień jest niewątpliwie najgorętszym miesiącem dla każdego handlowca. Zarówno w sprzedaży tradycyjnej jak i internetowej ostatni kwartał roku oznacza rekordowe obroty. Warto po tym burzliwym okresie poddać się zadumie nad tym czy zrobiliśmy wszystko aby zmaksymalizować naszą sprzedaż…?
Handel internetowy jest jednym z bardziej konkurencyjnych sektorów gospodarki. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie sklepami internetowymi nie powinny spoczywać na laurach lecz stale szukać nowym rozwiązań wspierających sprzedaż online. Według badań firmy Vovici, zajmującej się doradztwem w zakresie analizy e-commerce w Europie Zachodniej i USA wynika, że sklepy wykorzystujące nowinki techniczne oraz najpopularniejsze narzędzia Web 2.0 znacznie (nawet o 50 proc.) zwiększają swoją sprzedaż.
Obok ocen i komentarzy produktów, bloga lub kanału RSS, polskie e-sklepy powinny zastanowić się nad wprowadzeniem videoprezentacji oferowanych produktów. Za jej pośrednictwem, w sposób o wiele bardziej przejrzysty aniżeli tekst i fotografie można przedstawić produkt sam w sobie tj. do czego służy, jak go obsługiwać, itp.
- Konsumenci doceniają handlowców, którzy umożliwiają szersze zapoznanie się z towarem i w ich sklepach najchętniej wydają pieniądze. – powiedział Darek Bartkowiak, zarządzający sklepem Voxan.pl. Taką opinię potwierdza badanie przeprowadzone w krajowych sklepach internetowych przez portal VideoTesty.pl - oferujący multimedialne prezentacje produktów elektroniki użytkowej.
Wyniki badań wskazały, że zamieszczenie na stronie z produktem videprezentacji, zwiększa konwersję sprzedaży nawet o 30 procent. Dodatkowo, zarządzający sklepami zwrócili uwagę na zmniejszenie o około 35 procent ilości zapytań klientów o dany produkt.
- Videoprezentacje ułatwiły pracę naszych konsultantów telefonicznych. Wcześniej trudno było opowiedzieć klientowi jak wygląda menu danego telefonu lub jak rozmieszczone są poszczególne porty komunikacyjne. Tego typu forma prezentacji znalazła uznanie wśród klientów kupujący telefony z wyższej półki, gdyż w dosyć łatwy i szybki sposób mogli zweryfikować zebrane informacje o interesującym ich modelu. - powiedział Paweł Baszak z msklep.pl.
Filmiki oprócz walorów czysto handlowych poprawiają również statystyki e-sklepu. Średni czas wizyty internauty wydłuża się o 25 procent, a wskaźnik odrzuceń (bounce rate) zmniejsza się nawet o 10 procent. Wynika to bezpośrednio z długości trwania takiej prezentacji oraz z wyższej klikalności materiałów video.
Według tych samych badań, aż 70 procent ankietowanych internautów mając do dyspozycji tekst i video przedstawiające to samo urządzanie, obejrzałoby tylko video nie wczytując się w treść opisu produktu. Multimedialna forma przekazu, jak wynika z badania, wkrótce zdominuje tradycyjne treści pisane.
Strony internetowe z produktem rządzą się takimi samymi prawami jak tradycyjne półki sklepowe. Oprócz oczywiście ceny, prawidłowe wyeksponowanie produktu ma zasadniczy wpływ na to czy towar zostanie kupiony czy też nie. Bardzo pomocne w prawidłowym e-merchandisingu może być właśnie prezentacja video, będąca niejako nowym typem reklamy w miejscu sprzedaży.
Szczegóły dotyczące publikacji video prezentacji dostępne są na stronie internetowej videotesty.pl/info/wspolpraca.
Źródło: Videotesty.plSmartbin.pl Cookandlove.pl Higieniczny.pl