Sklepy internetowe :: Katalog sklepów Prego.pl
Twoja wyszukiwarka


Dlaczego warto dodać sklep do katalogu Prego.pl?

DrukujEmail

Serwis Prego.pl jest najstarszym i jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych w Polsce. Już od 10 lat skupia informacje i odnośniki do najlepszych polskich e-sklepów.
W trosce o jakość dodawanych wpisów w 2013 roku wprowadzono symboliczną opłatę (24 złote) za dodanie sklepu do katalogu na okres jednego roku. Przedłużenie wpisu o kolejny rok kosztuje już tylko 50% pierwotnej kwoty.
Dzięki opłacie za dodanie i przedłużenie wpisu czytelnicy serwisu Prego.pl mają pewność, że wszystkie informacje umieszczane w katalogu są aktualne. Moderatorzy katalogu, dzięki wprowadzeniu opłaty mają mniej pracy i mogą więcej uwagi poświęcić na dokładnym sprawdzeniu każdego wpisu. Z drugiej strony dla każdego poważnego sklepu internetowego jednorazowa opłata 24 złote i ewentualnie 12 złotych na rok nie jest wielkim kosztem, a dzięki niej uzyskują pewność, że czas poświęcony na wpisanie sklepu do katalogu nie będzie czasem straconym a katalog nie zakończy działalności za kilka tygodni lub miesięcy.
Poniżej prezentujemy najważniejsze powody, dla których warto dodać sklep do katalogu Prego.pl.

1. Dodajesz sklep do jednego z pięciu najważniejszych katalogów w Polsce

Katalog Prego.pl znalazł się na 5. miejscu na liście najlepszych polskich katalogów stron, wyprzedzając takie znane katalogi jak dodaj.pl, katalog.wp.pl, katalog.gazeta.pl czy katalog.interia.pl. Kryterium oceny były m.in. poziom zaufania do witryny, PageRank, potencjał strony w wyszukiwarkach i liczba linków do witryny. Źródło cezzy.pl.


2. Prego.pl istnieje już 10 lat i jest najstarszym katalogiem sklepów

Serwis Prego.pl istnieje nieprzerwanie już od 10 lat. Dodając sklep do katalogu masz gwarancję, że Twój link będzie widoczny przynajmniej przez 12 miesięcy. Wiele bezpłatnych katalogów znika z Internetu przed upływem roku od ich założenia - wtedy gdy trzeba przedłużyć domenę i opłacić serwer. Szkoda czasu na dodawanie sklepu do takich serwisów. Nie są odwiedzane przez internautów a link z takiej strony ma znikome (lub żadne) znaczenie w pozycjonowaniu sklepu. Skoro już mowa o pozycjonowaniu - pamiętaj, że wiek domeny ma bardzo duże znaczenie w algorytmach wyszukiwarek. Link do Twojego sklepu z serwisu istniejącego od 10 lat wpłynie na poprawę pozycji sklepu w wynikach wyszukiwarek (w tym Google).


3. Zyskujesz mocny link do sklepu z branżowego katalogu

Branżowy katalog stron (jakim jest serwis Prego.pl) ma o wiele większe znaczenie niż zwykłe katalogi. Jest nie tylko chętniej odwiedzany przez internautów szukających informacji z danej branży, ale ułatwia również pozycjonowanie dodawanych serwisów. W katalogu Prego.pl możesz dodać sklep internetowy do jednej lub kilku z blisko 100 kategorii i podkategorii. Dzięki temu Twój wpis znajdzie się w otoczeniu tematycznie zbliżonych tekstów co wspomaga trafność linków.


4. Twój wpis wśród innych wartościowych wpisów

Wszystkie wpisy w katalogu Prego.pl są szybko i dokładnie moderowane. Do katalogu dodawane są tylko legalnie działające sklepy internetowe. Wpisy-śmieci są natychmiast usuwane z serwisu. Po akceptacji sklepu zostaniesz automatycznie poinformowany mailem o opublikowaniu wpisu.


5. Szybkość i wygoda

Cenimy Twój czas, dlatego chcemy aby proces dodawania wpisu do katalogu był szybki i wygodny. Zostaniesz poproszony o wypełnienie kilkunastu pól. Niektóre z nich są obowiązkowe, inne nie. Warto jednak uzupełnić wszystkie pola - wtedy Twój wpis będzie pełny i wzbudzi większe zaufanie potencjalnych klientów.


6. Szybka indeksacja wpisów

Wpisy w katalogu sklepów Prego.pl są pingowane (pingomatic.com). Zapewnia to szybką indeksację dodawanych wpisów i wpływa na pozycjonowanie dodawanego sklepu.


7. Pakiet bonusów

Po opłaceniu wpisu w katalogu Prego.pl otrzymujesz pakiet bonusów - kod PREMIUM do katalogu firm Almanach Biznesu, informację o nowym sklepie na naszym fanpage oraz możliwość nadsyłania informacji prasowych, które zostaną bezpłatnie zamieszczone w serwisie Prego.pl.


8. Zyskujesz cenny link pozycjonujący

Wpisanie sklepu do katalogu Prego.pl to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów, ale również pozycjonowanie sklepu w największych wyszukiwarkach, dzięki zdobyciu cennego odnośnika w serwisie branżowym. Według serwisu seomastering.com wartość linka w katalogu Prego.pl wynosi 20.35 USD/msc, czyli około 64 złote miesięcznie (768 zł rocznie). Źródło seomastering.com/link-price-calculator.php.


9. Daj się zauważyć potencjalnym klientom

Wpisanie sklepu do katalogu Prego.pl to szansa na pozyskanie każdego dnia nowych klientów. Według ostatnich statystyk dziennie nasz katalog odwiedza ponad 2300 unikalnych czytelników. Ogółem miesięczna liczba odsłon Prego.pl wynosi 165000 (około 2 miliony rocznie). Źródło digsitesvalue.com/s/prego.pl.


10. Parametry katalogu Prego.pl

Google PageRank = 3 (Google)
Alexa Rank pl = 3041 (Alexa)
Reputacja = 278 (Alexa)
Rejestracja domeny = 2003.04.19 (WHOIS)
Wartość domeny = 64.800 PLN (speedtest)
Ilość odsłon dziennie = 5500 (digitesvalue)
Dmoz Directory: TAK
Yahoo Directory: TAK
Wartość linku z Prego.pl = 20.35 USD/msc = 768 PLN / rok (seomastering)
Przeciętny czytelnik serwisu Prego.pl - mężczyzna w wieku 35-44 lat, posiadający dzieci, wykształcenie wyższe, korzystający z komputera w domu (Alexa)

Smartbin.pl Cookandlove.pl Higieniczny.pl